info.vzayemodiya@gmail.com
+38 (067) 393-80-65

Головна контактна особа з реалізації проекту:
Наталія Заїкіна, т. 061-270-92-91, 050-807-66-30.
Джерела фінансування:
«Український жіночий фонд»
«Трастовий фонд ООН з викоренення насильства щодо жінок»

23 лютого 2015, Запоріжжя

Ірина Виртосу, журналіст та випусковий редактор сайту Центру інформації про права людини, розповіла учасникам про причини та проблеми, що заважають висвітлити тему, про види насильства та невтішну стастику з проблеми. Також Ірина розказала про дотримання та недотримання прав людини на шпальтах та екранах українських ЗМІ.

Ліза Рай, PR-менеджер «Ла Страда Україна», запропонувала приклади інфоприводів для їх матеріалів та дати, до яких їх можна приурочувати, а також як етично їх висвітлювати.

Учасники тренінгу мали змогу попрактикуватися у написанні матеріалів різних жанрів на тему насильства, поспілкуватися з представниками внутрішніх органів та служб, які займаються проблемами потерпілих від домашнього насильства та торгівлі людьми, а також за допомогою рольових ігор «на власній шкурі» відчути, що таке бути жертвою або агресором.

По закінченню тренінгу учасники мають написати дотичні до теми матеріали.

 

Програма воркшопу:


9.00-9.30 – Реєстрація учасників.
9.30-10.15
- Початок, знайомство, представлення організаторів, тренерів та учасників, визначення мети воркшопу.
10.15-10.45
- Тестове завдання для журналістів та його перевірка («зріз» їх уявлень про висвітлення теми, очікування читацької аудиторії тощо).
10.45-12.00
– Права людини на шпальтах та екранах українських ЗМІ: аналіз публікацій, «робота над помилками». Особливості висвітлення теми прав людини за допомогою різних жанрів/ форматів.
12.20-13.30
– Причини насилля в Україні, проблеми, що заважають вирішити ситуацію. Основні види насилля. Формулювання ключових повідомлень. Цільові аудіторії. Пошуки правильного кута подачі та акценту в залежності від специфіки ЗМІ. Практичне завдання: скласти 2-3 ключові повідомлення, розраховані на різні цільові групи
14.15-16.00
– Етика висвітлення та принципи роботи з постраждалими від насилля. Практичне завдання: проведення імпровізованого інтерв’ю з постраждалим; родичем постраждалого; експертом/ правозахисником/ держслужбовцем. Перевірка завдання
16.20-17.40
– Сесія «питання – відповідь», спілкування з експертами (представник МВС, департаменту соціального захисту населення, представниками проекту).
17.40-18.00
- Завершення воркшопу; підсумки тренінгу, зворотній зв'язок від учасників.

Фотозвіт заходу


Анонс тренінгів

Нема подій

Наші фахівці: