info.vzayemodiya@gmail.com
+38 (067) 393-80-65

Секрети раннього розвитку

Часто батьки задають питання: в якому віці бажано починати навчання дитини? Згідно сучасним дослідженням - якомога раніше. При цьому раннє розвиток не передбачає насильницьке вигодовування немовлят фактами та цифрами. Головне - введення нового досвіду «вчасно», а це може розпізнати людина, яка доглядає за дитиною, зазвичай це мама.

У першу чергу дітям потрібно, щоб їх любили, поважали і надавали у їх розпорядження все те, чому ви хочете їх навчити.

Період до трьох років дуже важливий етап формування людини:

1. Враження раннього дитинства визначають подальший образ думок і дій дитини. Будь-яке враження і будь-який досвід, отриманий у віці до 3 років, стає частиною підстави особистості. Якщо не закласти з самого початку міцний фундамент, то марно намагатися побудувати міцну будівлю: навіть якщо воно буде красиво зовні, воно все одно розвалиться від сильного вітру. Ранній розвиток і є таким фундаментом.

2. Це період, коли зв'язки між клітинами головного мозку формуються найбільш активно. У цей час мозок досягає 80 % свого потенціалу. Фундаментальна здатність мозку приймати сигнали ззовні, створюючи образ, запам'ятовувати його - основа, це комп'ютер, на якому тримається весь подальший інтелектуальний розвиток дитини.

3. Музичне сприйняття, розвиток характеру і здібностей взагалі формується переважно під впливом звичок батьків.

Ми іноді навіть не підозрюємо, що в мозку дитини віддруковуються всі самі звичайні слова і дії мами. Тому мами, які багато розмовляють зі своєю дитиною, мають величезний вплив на його інтелектуальний розвиток. Ви можете давати дитині слухати музику, вчити грати на музичних інструментах, вчити мовам і робити це не для того, щоб зробити з нього генія або щоб підготувати його в «хороший» дитячий садок або школу. А для того, щоб розвинути в дитині його безмежні потенційні можливості, щоб стало більше радості в його житті і в світі. Ви підвищуєте рівень інтелекту своєї дитини, коли просто приділяєте йому увагу і регулярно граєте з ним. Мами, ви самі головні люди для своїх дітей, особливо в ранньому віці.

При правильному вихованні дитина і в школі вчиться краще. Якщо були посіяні добре насіння в ранній період, дитина виростає досить міцним, щоб протистояти будь-яким життєвим труднощам.

 

Олена Забродська

Наші фахівці: