info.vzayemodiya@gmail.com
+38 (067) 393-80-65

Школа міцної сім'ї - Публікація в газеті «EnTV», м.Енергодар

Школа міцної сім'ї  ||  відгуки учасників

 Публікація в газеті «EnTV», м.Енергодар

         про враження сімейних пар від участі в проекті

Подивитись публікацію: стор.1  |  стор.2

ШКОЛА МІЦНІ СІМ'Ї

6-7 листопада 2010р. в м.Запоріжжя проводилося психологічно-виховний захід «Школа міцної сім'ї». Організатори - Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Запорізької обласної держадміністрації та Запорізька обласна громадська організація «ОПП« ВЗАЄМОДІЯ». Відвідування студій, доступна подача матеріалу, цікаві методики спілкування в парі, новий погляд на стереотипи сім'ї та шлюбу. Ось що лежить у визначенні поняття «Школа міцної родини». Більше сімдесяти пар учасників організатори розподілили по групах і видали план заходів роботи студій: «Емоційний клімат в сім'ї », «Конфлікти: ЗА і ПРОТИ», «Хто в домі господар?», «Як зберегти любов», «Гармонія сімейних відносин», «Хлопчики і дівчатка, а також їхні батьки», «Ростемо разом. Етапи розвитку дитини». Для роботи в «Школі» були запрошені пари зі стажем сімейного життя 5-10 років з усієї Запорізької області. Енергодар представляли 4 сімейні пари. Про участь у проекті, про свої враження вони розповіли тижневику «ЕnТУ».

 

Сергій і Юлія Фоміни (стаж подружнього життя - 6 років)

Ваші очікування «Школа»виправдала? Які залишилися найяскравіші враження?

- Особливих очікувань не було. У нас спочатку було мінімум інформації про майбутній захід. У підсумку, нам сподобалося. Цікаво було дізнатися, що конфліктні ситуації виникають у всіх, треба навчитися правильно їх вирішувати.

Юлія:
- Про те, що читала в книжках, переконалася на практиці. Мені сподобався нестандартний підхід до навчання: ігри, дискусії. Кожен висловлював свої роздуми на ту чи іншу тему. Я в повній мірі відчула себе учасником заходу, поступово відбувалося розкріпачення, і не було сенсу прикидатися. Адже вдома не завжди знаходиться час, щоб відкрито поговорити з чоловіком про виниклі проблеми.

Сергій:
- У ході процесу навчання я став по-іншому дивитися на життя. Почерпнув для себе багато нового. Наприклад, тест «Хто в домі господар?» показав нам з дружиною, що кожен з нас господарем у сім'ї вважає іншого. Я - її, вона - мене. Що вразило? Коли незнайомі люди вибрали мене самим сонячним людиною. Приємно, що я справляю таке враження (посміхається).

Юлія:
- Мене підкорила практика тактильного спілкування. З закритими очима, без слів, виявляється, сказати можна набагато більше дружину. Це був такий сплеск емоцій, хотілося плакати.

Сергій:
- Це шкоди не принесе нікому. А якщо пара поставиться до навчання серйозно, то піде тільки на користь їм обом.

Що для вас означає поняття «міцна сім'я»?

Юлія:
- Сім'я як човен. Фортеця її визначається тим, наскільки вона стійка до течій, змін і підводних каменів. Конфлікти можуть мати місце в будь-якій сім'ї, але виходити з них потрібно красиво, з користю. Важливо вміти пронести любов через все життя.

Сергій:
- Взаєморозуміння, рішення виниклих проблем, вміння визнати свої помилки.

Як ви вважаєте, така ШКОЛА потрібна відбувся парам?

Юлія:
- У кожної пари є якісь невирішені питання і в будь-якому віці можуть виникнути проблеми. Важливо на кожному етапі сімейного життя піднімати «свої» теми, актуальні цього періоду у відносинах.

Сергій:
- У цьому періоді (стаж сімейного життя 5-10 років, прим.авт.) зустрічалися пари різного віку. І зовсім молоді, і дорослі, у яких цей шлюб не перший. Не знаю, як всім іншим, мені сподобалося. І теми, які звучали на лекціях, для мене були актуальні.

 

З 2008 року в Запорізькій області реалізується програма «Сильна родина - міцна країна», метою якої, в тому числі, є проведення інформаційно-просвітницької програми для молоді, спрямованої на підготовку молодих людей відповідального ставлення до ролі батька та створення благополучної сім'ї. У рамках проекту цього року відкрилася «Школа молодої родини».

 

Олена і Андрій Компанієць (стаж подружнього життя - 10 років)

У процесі навчання в «Школі»відкрили для себе щось нове у взаєминах у родині?

Олена:
- Ми винесли для себе багато нового і корисного. Дуже часто за сірими буднями в мерехтінні днів подружжя не звертають уваги на якість спілкування. Не помічають, яким тоном запитують і відповідають. А це дуже важливо для збереження довгих гармонійних відносин. Багато що взяли на озброєння у вихованні дитини. Ще що важливо: кожна сім'я думає, що тільки у них є проблеми. А коли нас зібрали усіх разом, у відкритому діалозі стало ясно, що конфлікти бувають в кожній родині. До речі, ми не уявляли собі, що організатори зберуть таку велику кількість учасників.

Олена, чоловікові також сподобалося навчання в «Школі», як і Вам?

Олена:
- Можу сказати, їхав він у Запоріжжі з задоволенням. Проживання в «Інтуристі», харчування в ресторані, чому б не провести разом з дружиною такий уїк-енд? Але коли побачив розпорядок дня, план заходів, здивувався майбутньої завантаженості. Вже після першого заняття в студії він був сповнений позитивними емоціями. Надалі всі студії відвідував із задоволенням. По приїзду додому всім родичам розповів наскільки це цікаво.
Я б рекомендувала кожній парі прийняти участь у проекті «Школа міцної родини ». Навіть якщо подружжя вважають, що у них немає проблем і все чудово, погляд з боку на свої відносини ніколи не завадить. Часто ми просто не помічаємо чи не хочемо помічати деяких нюансів у відносинах. Ми з чоловіком із задоволенням би взяли участь ще раз у «Школі» від 10 до 15 років подружнього життя.

 

Юрій і Лариса Волкови (стаж подружнього життя - 5 років)

Як ви дізналися про «Школі»?

Лариса:
- Нам запропонувала взяти участь у заході Галина Миколаївна Аніканова, начальник Відділу у справах сім'ї та молоді виконавчого комітету міської ради.

Юрій:
- У цілому, емоції від поїздки залишилися самі позитивні. Цікаві теми, захоплюючий процес навчання, спілкування з іншими сім'ями.

Це ваш перший досвід участі в подібних заходах? Що вас найбільше вразило?

Лариса:
- Теоретично ми знали багато чого, але ось практичні завдання спробували вперше саме на цьому заході. Дуже цікаві вправи з закритими очима на довіру один до одного. Ми вдома стали спробувати практикувати деякі вправи, яким навчилися в «Школі».

Можна сказати, що «Школа» надала на ваше життя позитивний вплив?

Лариса:
- Так, ми стали більше розмовляти один з одним. Не чекати ніяких особливих моментів, не накопичувати образи. Я бачу, як змінюється чоловік. Раніше він був більш замкнутим, тримав все в собі, а зараз намагається відразу ж розставити всі крапки над «і », використовуючи отримані знання на благо наших відносин. Йому важко, я бачу, і я ним дуже пишаюся! Не знаю, сприяли цим змінам навчання в студіях або просто дали поштовх наявного теоретичного запасу, але ми вчимося спілкуватися по-новому. В інформаційному плані ми не почули нічого нового. Але ці психологічні заняття задали потрібний вектор і навчили застосовувати наші знання в житті. Подивитися на свої подружні стосунки з боку, зізнатися самому собі у допущених помилках - це вже половина справи. Однозначно, «Школа» справила позитивний вплив на наші стосунки.

 

Мета проведеного заходу - підвищити знання в сфері психології, педагогіки, планування сім'ї та репродуктивного здоров'я, політики рівності статей і сімейних традицій. Допомогти сім'ям у важких ситуаціях, навчити їх, як зберегти любов у багаторічних відносинах, як з розумом і без шкоди для сім'ї вирішувати конфлікти, що виникають між дружиною і чоловіком, батьками і дітьми.

Наталя Вудянська

Анонс тренінгів

Нема подій

Наші фахівці: