info.vzayemodiya@gmail.com
+38 (067) 393-80-65

Проект "Сім'я без насильства - майбутне України"

ПРОЕКТ «СІМ’Я БЕЗ НАСИЛЬСТВА – МАЙБУТНЕ УКРАЇНИ»


agr6-symbol-sm Згідно за даними дослідження, проведеного у 2007 році в Запорізькій області «Насильство в сім’ї» від домашнього насильства страждають 60% жінок та 45% чоловіків.

Найбільш схильною до родинного насильства віковою групою серед респондентів, виявилися люди у віці від 26 до 45 років. Це самий соціально - активний вік. Найбільш поширені в Запорізької області різні форми психологічного насильства, декілька менш - фізичного. Кожен 6-й з опитаних респондентів в перебігу останнього року піддавався психологічному насильству в сім'ї, кожен 20-й – фізичному. За непрямими даними ці цифри ще більш погрожуючі: психологічному насильству в сім'ї піддавалися за останній місяць кожен 3-й чоловік, кожна 2-я жінка і кожен 3-й неповнолітній, фізичному – кожен 8-й чоловік, кожна 4-я жінка і кожен 5-й неповнолітній.

За даними управління у справах сім’ї, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації за 9 місяців 2012 року зареєстровано 1714 звернень з приводу сімейного насильства. І це тільки офіційна статистика. А скільки випадків залишається поза статистикою через почуття провини та сорому, або через страх бути ще жорстокіше покараною.
При такому поширенні насильницької поведінки скоро можна буде його рахувати вже не патологією, а нормою сучасного родинного життя.

Будь-яке насильство може призвести до довгострокових розладів здоров‘я, зокрема до психічних проблем.
Іноді люди, які потерпають, починають зловживати алкоголем чи наркотиками.
Деякі потерпілі від насильства роблять спроби самогубства.
Відомі випадки, коли потерпіла, намагаючись захиститися, спричиняє загибель кривдника.
Насильство над матір‘ю тяжко впливає на розвиток та подальше життя її дітей. У таких дітей, як правило, занижена самооцінка, спостерігається деструктивна поведінка, їм важко адаптуватися в суспільстві. Вони часто виростають алкоголіками та наркоманами.

Існують декілька форм подолання насильства:
• стримування та зупинка виконавців насильства
• покарання насильників
• підтримка, допомога та самодопомога постраждалих

З метою профілактики та корекції наслідків фізичного та психологічного насильства над жінками в сім’ї 22 листопада 2012 року ОПП «Взаємодія», за фінансової підтримки Українського жіночого фонду, розпочав роботу проект «СІМ’Я БЕЗ НАСИЛЬСТВА – МАЙБУТНЕ УКРАЇНИ».

ЗАПРОШУЄМО ЖІНОК в одну з субот відкласти ненадовго свої справи (всіх справ все одно не переробиш), і, нарешті, подбати про те, про кого Ви ніколи не встигаєте подбати - про себе!

Дізнатися більше та зареєструватися як учасник групи можна за телефонами: 061-270-92-91, 050-807-66-30

УЧАСТЬ У ПРОЕКТІ БЕЗКОШТОВНА!!!

Групи для жінок БУДЬ-ЯКОГО ВІКУ, ОСВІТИ, СІМЕЙНОГО СТАНУ, ПРОФЕСІЇ.

Якщо жінка хоче:
• Змінити своє життя
• Дізнатися та навчитися захищати свої права
• Стати більш впевненою в собі
• Розширити своє уявлення про себе і своїх особливостях, про інших і їх дивацтва
• Відпрацювати комунікативні навички - навчитися розмовляти з іншими без страху бути осміяної або незрозумілою
• Навчитися вирішувати різні ситуації «по іншому»
• І найголовніше згадати, як це - любити і приймати себе!

Протягом дії проекту жінки, які страждають від рук домашнього тирану отримають психокорекційну підтримку та юридичну допомогу.

В результаті психологічних занять жінки зможуть усвідомити і відреагувати почуття провини і сорому, відреагувати почуття агресії на адресу кривдника. Усвідомити свою унікальність, прийняти власну соціальну роль і оволодіти новою. Жінки зможуть сформувати чіткі уявлення про цілі і завдання на найближчий час.

Юридична допомога дозволить вирішити актуальні питання правового захисту жінок, постраждалих від насильства в сім’ї – здійснення захисту прав та інтересів сім’ї/особи, захист прав дитини, а саме: ініціювання застосування державного примусу і реалізації юридичної відповідальності осіб, що вдаються до протиправних дій стосовно дитини, оформлення правових документів
Правова обізнаність жінок про механізми захисту свої прав дозволить постраждалим почувати себе більш захищено та впевнено планувати свої подальші дії

Жінки, які отримали реабілітаційну допомогу навчаться безпечній поведінці на випадок насилля, що дозволить знизити кількість насильницьких проявів в суспільстві.

Анонс тренінгів

Нема подій

Наші фахівці: